Kredyt hipoteczny ostatnią nadzieją?
#1
W dzisiejszych czasach młodym ludziom trudno jest się usamodzielnić. Jeżeli nie chcą mieszkać razem z rodzicami muszą się wyprowadzić, a tym samym wybierać, czy wiązać się z bankiem na lata, czy wynajmować mieszkanie. Często najlepszym wyjściem jest kredyt hipoteczny. Młode małżeństwa często decydują się na kredyt ponieważ chcą urządzić mieszkanie po swojemu, czego nie mogą zrobić w wynajmowanym. Jednak aby wziąć kredyt hipoteczny potrzebny jest jeszcze wkład własny, oraz zdolność kredytowa. Wkład własny sięga zazwyczaj 20% wartości nieruchomości. Należy posiadać jeszcze zdolność kredytową, która jest gwarantem tego, że kredyt hipoteczny zostanie spłacony.

Na zdolność kredytową wpływają zaś głównie dochody gospodarstwa domowego, limity na kartach kredytowych, czy posiadanie samochodu, więcej o ocenie zdolności na kredyt hipoteczny jest tu: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/11/1...otecznych/. Dla osób, które nie mogłyby poradzić sobie z dużymi miesięcznymi ratami przeznaczony jest kredyt hipoteczny z dopłatą od państwa, które pokrywa część rat. Może i kredyt hipoteczny jest dużym obciążeniem, jednak warto z niego skorzystać by spełnić swoje sny o wymarzonym domu.
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem kredyt hipoteczny zawsze jest bardzo ważną decyzją.

_____________________________________________
o nas
Odpowiedz
#3
Dobrze przemyśl tą decyzję.
Odpowiedz
#4
Witam. Czy zaciagniecie pozyczki jest jedyną drogą do usamodzielnienia? Może są jakieś inne sposoby? Jest praca , która pozwala nam na swobodne życie bez gonitwy i presji spłaty i wiecznej pogoni za pieniądzem?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości