Ankieta: Dla Batalionu lepszy jest:
Ankieta jest zamknięta.
TeamSpeak 3
100.00%
2 100.00%
Discord
0%
0 0%
Razem 2 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Discord czy Team Speak dla batalionu - co lepsze?
Information 
Witajcie,
Ostatnio pojawiło się u mnie w batalionie zapytanie z którego serwera głosowego skorzystać.

TeamSpeak3 jest w miarę stabilny i sprawdzony. Jednak jest płatny, słabo rozwijany.

Discord jest darmowy, dużo bardziej rozbudowany i ma sporo dodatków. Podobno lepiej na nim słychać dzięki nowszym kodekom.

Co o tych komunikatorach sądzicie Wy - Gracze?
 Czy lepiej siedzieć na TSie tak jak większość batalionów czy przechodzić na discorda tak jak coraz więcej osób.
[Obrazek: 90b67f07-a400-4c45-b91e-854fc8e83617.png]
Odpowiedz
Wolę TS'a, choć Discord też ujdzie.
[Obrazek: VMWp47U.jpg]
Odpowiedz
Ze względu na popularność to TS, ale jako serwer awaryjny Discord też się świetnie sprawdzi Smile
Odpowiedz
Jednak u mnie w batalionie wygrał Discord głównie przez:
- mniejsze wymagania zasobów - więcej dla gry
- jakość dźwięku o niebo lepsza
- w pełni darmowa aplikacja
- sprawne wyciszanie przy słuchaniu muzyki (w ts3 też jest, ale działa stabilniej)
- czat batalionowy
- prostsze pisanie botów
- sporo darmowych botów
- integracja worpressa z discordem (po napisaniu wiadomości bot dodaje info na kanale tekstowym)
- za darmo (mniejsze koszty batalionu = więcej na nagrody dla członków)

No i na zmianie nie wyszedł batalion źle, zmiana slotów na opłaconym TSie do kwietnia sprawiła, że jest on opłacony na 5 slotów (do dyplomacji wystarczy) do 24 grudnia 2017.
Odpowiedz
Discord jest na pewno godnym rywalem, ma przyjaźniejszy interface, ułatwia komunikacje w grupie, jest darmowym i sprawnym narzędziem. W mojej ocenie ma tylko jeden problem, strasznie przycina dźwięk, gdy nasz procesor jest zajęty, i nie mówię tu o zajętości 100%, moment wczytywania do bitwy, ładowania ekranu wyjściowego powoduje kilkusekundowe przerywanie dźwięków (nie jest to związane ze słabym sprzętem i nie wszystkie aplikacje to powodują). No, i ma wersję www Smile
[Obrazek: forum_signature_voolf.jpg]
Odpowiedz
(31-01-2017, 01:03 PM)Voolf napisał(a): Discord jest na pewno godnym rywalem, ma przyjaźniejszy interface, ułatwia komunikacje w grupie, jest darmowym i sprawnym narzędziem. W mojej ocenie ma tylko jeden problem, strasznie przycina dźwięk, gdy nasz procesor jest zajęty, i nie mówię tu o zajętości 100%, moment wczytywania do bitwy, ładowania ekranu wyjściowego powoduje kilkusekundowe przerywanie dźwięków (nie jest to związane ze słabym sprzętem i nie wszystkie aplikacje to powodują). No, i ma wersję www Smile

U mnie wygrał tym, że pewien developer napisał nieoficjalną aplikację na Windows 10 Mobile Big Grin
Co prawda daje dostęp tylko do kanałów tekstowych oraz prywatnych wiadomości, ale to już całkiem sporo.

Co prawda przy TS3 napisałem sobie aplikację, ale pokazywanie osób online i możliwość zaczepki to było ciut za mało Big Grin
Odpowiedz
Zdecydowanie jestem za TeamSpeak3

TS na dobrym serwerze działa całkiem poprawnie.
Z różnego rodzaju wtyczkami typu Notifier daje nowe możliwości i jest dosyć komfortowy.
TS używany jest obecnie przez większość Batalionów.

Miło było by, aby Twórcy gry zadbali o większą możliwość komunikowania się w grze poprzez wbudowane opcje.
Nie wspomnę o takich drobiazgach jak
np. Pozostawienie wiadomości użytkownikowi offline.
[Obrazek: 3j6t4u9fofvc_t.jpg]
Odpowiedz
(21-03-2017, 07:31 PM)Ramaa Mypl napisał(a): Zdecydowanie jestem za TeamSpeak3

TS na dobrym serwerze działa całkiem poprawnie.
Z różnego rodzaju wtyczkami typu Notifier daje nowe możliwości i jest dosyć komfortowy.
TS używany jest obecnie przez większość Batalionów.

Miło było by, aby Twórcy gry zadbali o większą możliwość komunikowania się w grze poprzez wbudowane opcje.
Nie wspomnę o takich drobiazgach jak
np. Pozostawienie wiadomości użytkownikowi offline.

TS3 pozwala na wysyłanie wiadomości offline. Problem TS polega na tym że jest mniej przyjazny od Discorda i zdecydowanie bardziej niedogodny, biorąc pod uwagę ergonomię.
Odpowiedz
Spójrzmy prawdzie w oczy: TS to dinozaur. OK, był dobry przez jakiś czas ale jego ostatnia wersja, czyli TS3, została zapoczątkowana w 2004 roku. Brak mu wielu funkcji które posiadają inne komunikatory, nie wspiera wielu nowych rozwiązań oraz, co chyba najistotniejsze dla wielu - jest płatny.

Discord z drugiej strony może przysparzać problemów dla osób przyzwyczajonych do TSa - to tak jak przy przesiadce z DOSa na Winows 3.11, trzeba chwilę pogrzebać aby się odnaleźć Wink
Jedną z ciekawszych opcji jest bardzo nowoczesny czat który wspiera HTML5 oraz doskonała jakość dźwięku dzięki użycia kodeka Opus. W planach jest również możliwość prowadzenia wideo-rozmów czy stream bezpośrednio do okna Discorda.

Jeżeli macie problemy z dźwiękiem/połączeniem to spróbujcie połączyć się z innym serwerem. Osobiście używam Discorda od ponad roku, większych problemów nie zanotowałem i każdego kto jeszcze nie miał okazji przyjrzeć się temu komunikatorowi serdecznie polecam. W razie pytań o ustawienia czy konfigurację chętnie pomogę - pisać na priva lub szukać na serwerze Discorda: https://discordapp.com/invite/9EqhpCp
Odpowiedz
Od czasu jak używam discorda, pójście na TS to rodzaj kary dla mnie Smile Discord jest wręcz stworzony do "zarządzania" dużą grupą ludzi. Pewnie za czasów, które większość z was pamięta TS był królem rządzącym samodzielnie Smile Pewnie mało który z was pamięta jak problematycznym jest dołączenie do nowego serwera TS. Tłumaczenie osobom nie będących mistrzami obsługi komputera krok po kroku co gdzie ma wpisać... Do tego tłumaczenie, że kolejne serwery dodaje się jako zakładki. Na discord to po prostu kliknięcie w link. Do tego w razie awarii systemu jeśli nie wykonało się kopii profilu, to miało się problem Smile Discord to po prostu nasz login i hasło, nic więcej.
Więc jak dla mnie wybór jest bardzo prosty tylko i wyłącznie discord, a dinozaury niech dalej tkwią na swoich TS-ach Big Grin
Odpowiedz
Ja tam od zawsze TS mam i jestem zadowolony Smile
Odpowiedz
Przypomniała mi się moja babcia i słowa:

"A za moich czasów..."

Big Grin
Odpowiedz
Jak dla mnie Team Speak nadal góruje. Testowałam oba programy, ale pozostałam przy TS.
Odpowiedz
Jak dla mnie to niebieski jest lepszy.

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
Moim zdaniem TS... Smile
Odpowiedz
Jak dla mnie TS ale oba mają swoje plusy i minusy Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości