Ustwienia czołgów-magia dla graczy?
Witam , ten wątek poświęcamy przede wszystkim nowym graczom oraz tym ekspiącym czołgi.

Wielu zadaje sobie pytanie czego użyć aby polepszyć osiągi swojego czołgu.
 Wszystkie jednostki mają określone miejsce i role w czasie bitwy-choć nie zawsze tak musi być. Duże znaczenie ma styl gry, przyzwyczajenia gracza i jego oczekiwania.
Przedstawiamy optymalne ustawienia bardziej popularnych czołgów grających w trybie Globalne Operacje. -nasz ulubiony-
Zdajemy sobie sprawę ile kłopotów i KREDYTÓW wymaga wyposarzenie czołgu dla tego też wychodzimy na przeciw prezentując parę rozwiązań. Niektóre parametry mogą się różnić w moich czołgach prezentowana celność może być jeszcze poprawiona o jedną jednostkę np. 0.02 na abramsie może zejść do 0.01 !  to dotyczy reszty-chciałem zachować równowagę między czasem celowania i innymi parametrami a celnością.
Ktoś może pomyśleć że to strzał w stopę-zdradzać swoje ustawienia...
Robimy to z dwóch powodów. Pierwszy dość prozaiczny: często w bitwie spotykamy się z zarzutami BANDA-CHITERS.
(dla tego nagrywamy wszystkie bitwy-w razie jakiejś próby raportowania) i chcemy pokazać publicznie ustawienia naszych czołgów
aby gracze zobaczyli czemu tak szybko i celnie trafiamy. SmileNa zamieszczonych zdjęciach widać wszystkie ustawienia i zastosowane 'ulepszacze'.
Drugi powód:
Zależy nam na podniesieniu poziomu rozgrywki na tym aby gracze poznali plusy dobrze skalibrowanego czołgu by nie marnowali milionów kredytów i nie experymentowali co odbija się na ich stylu gry i wynikach. Jeśli ktoś jest zainteresowany chętnie wstawimy więcej informacji o innych pojazdach.

ZACHĘCAMY wszystkich do podzielenia się swoimi informacjami i opiniami dotyczącymi ustawień czołgów.

Od Czołgisty zależy jak wykorzysta swój czołg.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dobre to Wink dzięki! Big Grin Big Grin jak pomyśle o celności na mojej armacie 0.09 to zastanawiam się jak ja w ogóle cokolwiek trafiam? ale z tym 0.01 na abramsie to nie przesada? i skupianie poniżej 2 sec?
Odpowiedz
Zamień Holskausa na Miramóna, jest dużo lepszy dla MBT.
[Obrazek: herianm.png]
Odpowiedz
Jak napisałem powyżej są to wybory oparte na wielu próbach wielu graczy- z wieloma ustawieniami i dowódcami ,pasuje mi taka opcja i zadawala w 100%  nasze ustawienia są pod G.O nie PVP
 . Dziękuję za rade która może być przydatna dla innych chcących coś ulepszyć w tym co proponujemy. Jak podkreśliłem w temacie ustawienia są uwarunkowane od stylu gry i oczekiwań gracza.
A to już indywidualna sprawa i osobiste wybory.
 Dobrze by było abyś wstawił jakieś dane na poparcie swojej rady z konkretnym przykładem najlepiej  konkretnego czołgu który odnosił by się do tego co polepszy a co pogorszy osiągi.
 Dało by to możliwość wyboru dla graczy. Sprawa warta szerszego omówienia.
Odpowiedz
Tak to wygląda z Miramónem.

Odpowiedz
Dzięki za konkrety Wink

zyskujesz na celności                0.01-0,02
zyskujesz na przeładowaniu         7,3- 7,7

tracisz na

obrót wierzy                             36.61-41,09
czas celowania                            2.03-1.92
obrót kadłuba                           40.92-46.35
max.prędkość                                72-79
przyspieszenie                                5.31-4,83

należy dodać do tego przewagę w zasięgu widzenia o 40 więcej na moją kozyść

myślę że daliśmy sporo do myślenia dla naszych graczy. niech wybiorą co komu lepiej pasuje.
dodam że porównałem dane naszych Abramsów ALE dotyczy to wszystkich przedstawionych czołgów z omawianymi dowódcami.
Gdyż mają takie a nie inne specyfikacje.

Dziękuję za pomoc Smile

Odpowiedz
Jedyną liczącą się dla mbt stratą jest czas celowania. Różnica wynosi 0,11s dla twojego dowódcy. Wielu się zastanawia jaka jest to różnica, odpowiem ciekawostką. Ludzkie oko mruga, w normalnych warunkach (zdrowe, nieprzemęczone, wyspane itp) mrugnięcie trwa od 100 do 400 milisekund. 100 milisekund to 0,1s, czyli będąc w super formie masz duże szanse niezauważyć tej różnicy Big Grin

Pozostałe statystyki nie mają żadnego znaczenia dla mbt
Odpowiedz
(03-02-2017, 06:23 PM)Herianm napisał(a): Jedyną liczącą się dla mbt stratą jest czas celowania. Różnica wynosi 0,11s dla twojego dowódcy. Wielu się zastanawia jaka jest to różnica, odpowiem ciekawostką. Ludzkie oko mruga, w normalnych warunkach (zdrowe, nieprzemęczone, wyspane itp) mrugnięcie trwa od 100 do 400 milisekund. 100 milisekund to 0,1s, czyli będąc w super formie masz duże szanse niezauważyć tej różnicy Big Grin

Pozostałe statystyki nie mają żadnego znaczenia dla mbt

Witam ja tutaj nowy nie bijcie narazie.

Nie rozumiem tak upartego promowania Miramona skoro Freya jest bardzo podobna tez można podziałać z celnoscią i czasem skupiania,
różnica to użyteczne przyśpieszenie po strzale i to wszystko.
Z tym czasem celowania wg mnie nie jest do końca tak jak tutaj podają czyli powiedzmy 2 sekundy,
mnie osobiście wygląda to na zagrywkę z skupianiem ala WOT, z jazdy np 50km\h nie wierzę w celowanie w czasie 2 sekund to jest napewno więcej i tutaj kwestia 110ms może się przełożyć na krótsze zbieganie celownika do maksimum celności albo chociaż do trafienia w cokolwiek z względu na prawdopodobne potęgowanie się tej różnicy powiązanej z predkością i rozjechaniem celownika.
Za przykład z WOT mogę się posłużyć czasem celowania ulubionego czołgu na t10 czyli IS7 teoretycznie miał 3s ale dzięki modom można było podejrzeć czas celowania rzeczywisty podczas ruchu, było coś koło 7s.
Tutaj jest podobnie chociaż cyferki są napewno trochę niższe.

Dziekuję. Czekam na hejt że gówn* się znam. HYHYHY

Odpowiedz
Każdy ruch myszą zatrzymuje skupianie celownika.
Co do Miramóna to nie promowanie tylko fakt, Freja nie ma przyspieszenia po strzale i Miramón jest pod MBT po prostu lepszy.
Odpowiedz
(04-02-2017, 12:44 AM)Herianm napisał(a): Każdy ruch myszą zatrzymuje skupianie celownika.
Co do Miramóna to nie promowanie tylko fakt, Freja nie ma przyspieszenia po strzale i Miramón jest pod MBT po prostu lepszy.

spam czy co z tym Miramonem ?

ktoś pomylił forum z Targowicą?

Ustawienia BANDY oferują czołg z rewelacyjną celnością ,lepszym obrotem kopuły i korpusu z większym przyśpieszeniem i lepszą szybkością i widzeniem o 40 metrów dalej . 

zyskujesz na celności                0.01-0,02
zyskujesz na przeładowaniu         7,3- 7,7

tracisz na

obrót wierzy                             36.61-41,09
czas celowania                            2.03-1.92
obrót kadłuba                           40.92-46.35
max.prędkość                                72-79
przyspieszenie                                5.31-4,83

Natomiast ty oferujesz ślepego muła twierdząc że jest lepszy ??????

Wszyscy wiedzą że bitwy MBT na globalnych sa w średnim i krótkim dystansie że stajesz oko w oko musisz objechać flankować. Do tego potrzeba MOBILNOŚCI Wink

NIE pomagasz swoim zachowaniem: postujesz pod każdym postem nie wnosi to nic do dyskusji tylko zaśmieca wątek.
 z tego co napisał autor ma być to informator gdzie tacy gracze jak ja mogą się czegoś dowiedzieć i wybrać to co komu pasuje.
Nie podoba mi się forma Tureckiego targu gdzie ktoś komuś wciska cos na siłe.

Odpowiedz
(04-02-2017, 09:45 AM)faj_terPL napisał(a): Ustawienia BANDY oferują czołg z rewelacyjną celnością ,lepszym obrotem kopuły i korpusu z większym przyśpieszeniem i lepszą szybkością i widzeniem o 40 metrów dalej 

Natomiast ty oferujesz ślepego muła twierdząc że jest lepszy ??????

Wszyscy wiedzą że bitwy MBT na globalnych sa w średnim i krótkim dystansie że stajesz oko w oko musisz objechać flankować. Do tego potrzeba MOBILNOŚCI Wink

Widzisz to co ci pogrubiłem? Przyspieszenie mam po oddaniu strzału (lepsze o 0.1s niż na Holzklausie), to daje Miramón, szybkość nie potrzebna, widzenie tym bardziej i tak nie zaświecisz recona. Obrót wystarczający do walki z objeżdżającymi afv i lt więc po co większy? Za to mam celność i przeładowanie (dwie z trzech najważniejszych rzeczy w tej grze).

Ps. Flankujesz MBT na małym lub średnim dystansie? Przecież to jest zadanie dla innej klasy.
(04-02-2017, 09:45 AM)faj_terPL napisał(a): NIE pomagasz swoim zachowaniem: postujesz pod każdym postem nie wnosi to nic do dyskusji tylko zaśmieca wątek. 
Odpowiadam, jak nie wiesz to na tym polega rozmowa...
(04-02-2017, 09:45 AM)faj_terPL napisał(a): Nie podoba mi się forma Tureckiego targu gdzie ktoś komuś wciska cos na siłe.
Nikomu nic nie wciskam, jak dla mnie możesz nawet jeździć na sabrinie w MBT (będę miał łatwiej). 

Normalna rozmowa kto co wybiera i dlaczego, więc przestań machać szabelką bo robisz z tego forum to samo co jest na "oficjalnym".
Odpowiedz
(04-02-2017, 12:44 AM)Herianm napisał(a): Każdy ruch myszą zatrzymuje skupianie celownika.

Właśnie sam napisałeś każdy ruch myszą, zakładając ze pojazd przeciwnika się porusza masz ciągły bonus do skupiania wynoszący 110ms,
a skoro cały czas ruszasz do momentu strzału to 110ms może mieć niemały udział w tym ze trafisz lub nie. Twierdzisz ze Miramon jest lepszy piszesz o flankowaniu ze to zadania dla innej grupy pojazdów to chyba nie wiesz o GO za wiele. Przez większą ilość czasu musisz flankować bo wszystkich masz przodem a grają z Tobą ludzie którzy albo robią ostrą kampę na dmg albo jadą sami na 5 i więcej przeciwników a w ogóle wjazd na capa to pewna śmierć. Takie są realia GO i mają się one nijak do PVP.

Dziekuje.
Odpowiedz
Czyli lepiej mieć szybsze skupianie strzelając do ruszającego się czołgu (czyli jego brak) niż lepszą celność i przeładowanie? Róbcie jak chcecie, do zobaczenia na GO.
Odpowiedz
(04-02-2017, 12:00 PM)Herianm napisał(a): Czyli lepiej mieć szybsze skupianie strzelając do ruszającego się czołgu (czyli jego brak) niż lepszą celność i przeładowanie? Róbcie jak chcecie, do zobaczenia na GO.

Sam sobie odpowiedz ile czołgów stoi w miejscu jak do niech strzelasz na GO, co Ci z celności skoro jak nie skupisz do końca to jej nie masz?
Odpowiedz
(04-02-2017, 12:11 PM)Ojciec123 napisał(a): Sam sobie odpowiedz ile czołgów stoi w miejscu jak do niech strzelasz na GO, co Ci z celności skoro jak nie skupisz do końca to jej nie masz?

Jak napisałem, grajcie jak chcecie, ja wam nie będę przeszkadzał więcej. Po co wam buildy stosowane przez rsop i hype, macie przecież lepsze...
Odpowiedz
    [attachment=36][attachment=36]         Witam  chciałbym  zaproponować  –  pokazać  ustawienia  na  PL-ce  Sphinxie i Hifv

Oczywiście każdy może je zmodyfikować i dostosować do własnych upodobań. Mam na celu pokazać jaki wpływ mają dodatki i modyfikacje na konfiguracje czołgu.

Pojazdy te budzą wiele kontrowersji spowodowanych różnym wykorzystaniem przez graczy, od campienia  snajpienia do aktywnej gry tuż za mbt.
Odnoszę się przede wszystkim do PL-ki ale tyczy się to całej trójki, prezentowane ustawienia preferują aktywną grę. Co przez to rozumiem? Grę bezpośrednio u boku mbt jako czołg osłaniający w myśl zasady gdzie dwóch się bije trzeci korzysta Wink  wykorzystując mobilność i szybkość atakuje z boku ,tyłu odciążając tym nasz ciężki.
Ponadto bonus zajmowania bazy +25% pozwala mi na pomoc w capowaniu punktu który mogę zablokować do czasu gdy dotrze wsparcie.
 Drugą ważną rolę którą może pełnić ta trójka nazwijmy ja rolą „sprzątającego” jest przeganianie-niszczenie czołgów snajperów i kamperów którzy utrudniają kapowanie powstrzymują ofensywę i zadają zbyt wielkie straty naszej drużynie.  Przykład: Posprzątanie górki przy bazie -4-  lub mostu koło -5- może mieć kluczowe znaczenie jak potoczy się bitwa.
Komu nie pasuje taka opcja może np .kosztem celności  z 0,03 na 0,04  i przeładowania 6,12 na 6,48 założyć sobie lornetę i zwiększyć zasięg z 465 metrów na 495 co pozwoli na szybsze zaskoczenie snajperów lub skuteczniejsze snajpienie J nie namawiam do campienia.

Oczywiście wybór należy do was.

Odpowiedz
Każdy ma wybór, z którym dowódcą będzie jeździł i który jest wg. niego skuteczniejszy. Ten wątek (z założeń autora), powstał aby rozwinąć dyskusję na obecny temat, a także podważać i szachować się lepszymi zestawami dowódców. Założenie każdego z Was jest takie samo - być lepszym od innych. Bazując na doświadczeniach i propozycjach innych sami możecie ocenić, czy chcecie coś modyfikować w swojej załodze, czy nie Smile

W związku z pewnymi informacjami odn. spamu i flamu, informuję iż wątek jest zgodny z regulaminem. Każdy z nas może pisać co chce i jak chce o ile nie naruszy pewnej granicy wulgarności swoich wypowiedzi, lub nie złamie krótkiego regulaminu Smile 
Odpowiedz
Każdy ma inne ustawienia, temat ogólnie jest pomocny jednak nie każdy idzie w celność.

Ja na AMXie skupiam się na szybkości przeładowania. Czas 4.47s na przeładowanie okazuje się przydatny w GO gdy ląduję jako jeden z wyższych tierów. Pozwala mi to na całkiem skuteczny wjazd do bitwy (nie kampię lecz wyjeżdżam na punkty)

Przeładowanie: 4,47s
Celność: 0.05st
Czas celowania: 2,32s
Obrażenia: 588 (7903 na minutę)
Prędkość: 86,4 km/h

Dzięki temu grając w 1 linii mogę sporo namieszać. Cały czas w ruchu, szybkie przeładowanie i dobre bicie przekłada się na dużo lepszy wynik niż kampa na początku mapy. AMX ma możliwość skrętu w miejscu, więc w ruchu dużo łatwiej się skręca i można dość fajnie objechać czołgi bądź szybko uciec za zasłonę w trakcie ostrzału.
W sumie gdyby miał jeszcze pancerz to całkiem fajny pojazd wsparcia ogniowego Smile
[Obrazek: 90b67f07-a400-4c45-b91e-854fc8e83617.png]
Odpowiedz
amxRCR premka warta swojej kasy. Myślę że celność 0.05 to nie jest zły wynik tym bardziej że grasz aktywnie na bliskich odległościach
Ogarnięty TD za plecami MBTka to duże wsparcie i masz bonus do kapowania co przyśpiesza zajmowanie.
Mam zamiar zakupić ale czekam na aktualizację możesz podać co masz pozakładane jakich modyfikacji używasz.
dzięki Wink
Odpowiedz
(04-02-2017, 02:23 PM)faj_terPL napisał(a): amxRCR premka warta swojej kasy. Myślę że celność 0.05 to nie jest zły wynik tym bardziej że grasz aktywnie na bliskich odległościach
Ogarnięty TD za plecami MBTka to duże wsparcie i masz bonus do kapowania co przyśpiesza zajmowanie.
Mam zamiar zakupić ale czekam na aktualizację możesz podać co masz pozakładane jakich modyfikacji używasz.
dzięki Wink

Pewnie sporo osób mnie skrytykuje, ale ja mam tak Smile

[Obrazek: 90b67f07-a400-4c45-b91e-854fc8e83617.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości